Nakladnik: Glas Koncila
ISBN: 978-953-241-572-8
Uvez: Meki
Broj Stranica: 335
Jezik izvornika: Njemački
Jezik: Hrvatski
Godina izdanja: 2018
Prevoditelj: Milan Špehar
Autori: Schnackenburg,Rudolf
Šifra: 9GLK03764
Visina: 200 mm
Širina: 130 mm
Evanđelje po Marku - 2. svezak
Duhovno čitanje Svetoga pisma
Glas Koncila započeo je nov i opsežan izdavački pothvat objavivši prijevod prvih dvaju svezaka iz niza »Duhovno čitanje Svetoga pisma« – Evanđelje po Marku autora Rudolfa Schnackenburga, njemačkoga teologa i svećenika, svjetski priznata bibličara.
Izdavanje Schnackenburgovih komentara za duhovno čitanje Svetoga pisma, prvi put na hrvatskom jeziku, izniman je evangelizacijski i navjestiteljski projekt – kako za ulaženje u vjeru, biblijski utemeljenu, tako i za produbljivanje vjere u duhu dragocjene biblijske objave. Ovakvo duhovno štivo ima namjeru postati »duhovna hrana«, poticaj za rast osobne vjere i obogaćenje duhovnoga života, korisno štivo za studente teoloških studija, pouzdan »predložak« za dublje upoznavanje biblijskih poruka katehetama i vjeroučiteljima, meditativni predložak, na osobit način želi poslužiti svećenicima kao priprava za propovijedi.
Tumačenje Markova evanđelja pripremio je na tom tragu Rudolf Schanckenburg nastojeći današnjemu čovjeku približiti vjeru novozavjetnih zajednica. Riječ Božju smješta u ono doba kada je to najstarije evanđelje nastalo i želi pomoći današnjemu čovjeku smjestiti ga u današnjicu. Približava čitatelju razmišljanje i vjerovanje onodobnoga čovjeka kako bi to pridonijelo njegovu razmišljanju i rastu u vjeri.
Prijava korisnika